С Днем учителя!

ДАКУМЕНТЫ

БЕЛАРУСКАЯ МОВА

Інструктыўна-метадычныя пісьмы

Дадатак 2 да Інструктыўна-метадычнага пісьма Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь «Аб арганізацыі ў 2020/2021 навучальным годзе адукацыйнага працэсу пры вывучэнні вучэбных прадметаў і правядзенні факультатыўных заняткаў пры рэалізацыі адукацыйных праграм агульнай сярэдняй адукацыі»: «Асаблівасці арганізацыі адукацыйнага працэсу пры вывучэнні вучэбных прадметаў „Беларуская мова“ і „Беларуская літаратура“»

Вучэбныя праграмы

Нормы ацэнкі вынікаў вучэбнай дзейнасці вучняў

Вучэбныя праграмы факультатыўных заняткаў

Рэкамендацыі па арганізацыі адукацыйнага працэсу па вучэбным прадмеце

Вучэбна-метадычнае забеспячэнне адукацыйнага працэсу па вучэбным прадмеце

БЕЛАРУСКАЯ ЛІТАРАТУРА

Вучэбныя праграмы

Змены ў вучэбнай праграме па беларускай літаратуры: каментарый спецыяліста

Нормы ацэнкі вынікаў вучэбнай дзейнасці вучняў

Вучэбныя праграмы факультатыўных заняткаў

Рэкамендацыі па арганізацыі адукацыйнага працэсу па вучэбным прадмеце

Вучэбна-метадычнае забеспячэнне адукацыйнага працэсу па вучэбным прадмеце

1

Асаблівасці арганІзацыі адукацыйнага працэсу пры вывучэнні вучэбных прадметаў «Беларуская мова» і «Беларуская літаратура»

Санитарные нормы и правила (Файл для скачивания, docx, 146 КБайт)

Перечень документов, обязательных для ведения отдельными педагогическими работниками (Файл для скачивания, docx, 18 КБайт)

Нормы оценки результатов учебной деятельности учащихся общеобразовательных учреждений по учебным предметам (общие положения) (Файл для скачивания, doc, 68 КБайт)

Нормы ацэнкі вынікаў вучэбнай дзейнасці вучняў па вучэбным прадмеце «Беларуская літаратура» (Файл для скачивания, doc, 100 КБайт)

Нормы ацэнкі вынікаў вучэбнай дзейнасці вучняў па вучэбным прадмеце «Беларуская мова» (Файл для скачивания, doc, 205 КБайт)

ПАСТАНОВА МIНIСТЭРСТВА АДУКАЦЫI РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ ад 20 снежня 2011 г. N 283 «АБ ЗАЦВЯРДЖЭННI ПАЛАЖЭННЯ АБ УСТАНОВЕ АГУЛЬНАЙ СЯРЭДНЯЙ АДУКАЦЫI» (в ред. постановлений Минобразования от 04.02.2014 N 9, от 10.04.2014 N 38, от 27.11.2017 N 148, от 03.03.2018 N 10)(Файл для скачивания, docx, 99 КБайт)

Правила проведения аттестации учащихся при освоении содержания образовательных программ общего среднего образования

Вытрымкі з Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб  адукацыі

Канцэпцыя вучэбнага прадмета «Беларуская лiтаратура»

Канцэпцыя вучэбнага прадмета «Беларуская мова»

Асаблівасці арганізацыі адукацыйнага працэсу пры вывучэнні вучэбных прадметаў «Беларуская мова» і «Беларуская літаратура» (Файл для скачивания, docx, 141 КБайт)

ПАСТАНОВА МІНІСТЭРСТВА АДУКАЦЫІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ ад 11 мая 2017 г. № 46 "Аб унясенні змяненняў і дапаўненняў у пастанову Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 22 жніўня 2012 г. № 101" (Файл для скачивания, doc, 95 КБайт)

в 2020/2021 учебном году