Метадычная работы

Дата: 17 мая 2016 в 11:45, Обновлено 22 августа в 12:20

СЕРТИФИКАТ О ГОСУДАРСТВЕННОЙ АККРЕДИТАЦИИ УЧРЕЖДЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ НА СООТВЕТСТВИЕ ЗАЯВЛЕННОМУ ТИПУ

Асноўныя напрамкі дзейнасці гімназіі:

1) Павышэнне прафесійнага ўзроўню настаўнікаў на аснове навукова-даследчага падыходу  да арганізаціі адукацыйнага прцэсу, дасягненняў сучаснай псіхолага-педагагічнай навукі і практычнага падыходу.

2) Павышэнне якасці правядзення вучэбных заняткаў праз укараненне ў адукацыйны працэс сучасных педагагічных тэхналогій.

3) Забеспячэнне найбольш дзейснай арганізацыйна-метадычнай падтрымкі факультатыўных заняткаў.

4) Умацаванне ролі дзіцячых і  маладзежных  грамадскіх аб’яднанняў, грамадзянска-патрыятычнае выхаванне гімназістаў.

5) Фарміраванне духоўна-маральных каштоўнасцей, навыкаў ЗЛЖ, прафілактыка злачынстваў і правапарушэнняў.

6) Развіцце творчага патэнцыялу гімназістаў шляхам павышэння рэзультатыўнасці індывідуальнай работы і ахопу ўсіх гімназістаў пазакласнай і гуртковай работай, удасканаленне сістэмы работы ў шосты школьны дзень.

7) Працягваць работу па ўмацаванню матэрыяльна-тэхнічнай базы, абсталяванню вучэбных кабінетаў, аснашчэнню іх сучаснымі тэхнічнымі стродкамі.

Тэматыка педагагічных саветаў

на 2018/2019 н.г.

Жнівень

Аналіз работы гімназіі за 2017/2018н.г. і задачы педкалектыва на 2018/2019н.г.

Адказны: Мамсікава С.Ю.

Студзень

Інавацыйныя падыходы ў патрыятычным выхаванні і грамадзянскім станаўленні асобы

Адказны: Л.З Чаропка

Стварэнне ўмоў для фарміравання канкурэнтназдольнай асобы  з мэтай яе паспяховай сацыялізацыі ў грамадзстве

Адказны: А.П. Трусевіч

А.А. Дубінчык

Май

Аб допуску да  выпускных экзаменаў навучэнцаў 9-х,  11-х  класаў і пераводзе навучэнцаў 1-8 класаў.

Адказны: А.П Трусевіч

Чэрвень

Аб выпуску навучэнцаў  9, 11-х класаў.

Адказны: А.П. Трусевіч