С Днем учителя!

Метадычная работа

Дата: 17 мая 2016 в 11:45, Обновлено 26 мая в 11:24

СЕРТИФИКАТ О ГОСУДАРСТВЕННОЙ АККРЕДИТАЦИИ УЧРЕЖДЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ НА СООТВЕТСТВИЕ ЗАЯВЛЕННОМУ ТИПУ

Асноўныя напрамкі дзейнасці гімназіі:

1) Павышэнне прафесійнага ўзроўню настаўнікаў на аснове навукова-даследчага падыходу  да арганізаціі адукацыйнага прцэсу, дасягненняў сучаснай псіхолага-педагагічнай навукі і практычнага падыходу.

2) Павышэнне якасці правядзення вучэбных заняткаў праз укараненне ў адукацыйны працэс сучасных педагагічных тэхналогій.

3) Забеспячэнне найбольш дзейснай арганізацыйна-метадычнай падтрымкі факультатыўных заняткаў.

4) Умацаванне ролі дзіцячых і  маладзежных  грамадскіх аб’яднанняў, грамадзянска-патрыятычнае выхаванне гімназістаў.

5) Фарміраванне духоўна-маральных каштоўнасцей, навыкаў ЗЛЖ, прафілактыка злачынстваў і правапарушэнняў.

6) Развіцце творчага патэнцыялу гімназістаў шляхам павышэння рэзультатыўнасці індывідуальнай работы і ахопу ўсіх гімназістаў пазакласнай і гуртковай работай, удасканаленне сістэмы работы ў шосты школьны дзень.

7) Умацаванне матэрыяльна-тэхнічнай базы, абсталяванне вучэбных кабінетаў, аснашчэннэ іх сучаснымі тэхнічнымі стродкамі.

Тэматыка педагагічных саветаў

на 2020/2021 н.г.

Жнівень

Аналіз работы гімназіі за 2019/2020 н.г. і задачы педкалектыва на 2020/2021н.г.

Адказны: Мамсікава С.Ю.

Студзень

Фарміраванне прававой культуры, удасканаленне сацыяльна-грамадзянскіх кампетэнцый навучэнцаў.

Адказны: Л.З.Чаропка

Красавік

Рацыянальнае спалучэнне інфармацыйна-камунікацыйных і традыцыйных тэхналогій як сродак аптымізацыі адукацыйнага працэсу.

Адказны: А.А. Дубінчык

Май

Аб допуску да  выпускных экзаменаў навучэнцаў 9-х,  11-х  класаў і пераводзе навучэнцаў 1-8 класаў.

Адказны: А.П Трусевіч

Чэрвень

Аб выпуску навучэнцаў  9, 11-х класаў.

Адказны: А.П. Трусевіч